- Home
- Nieuws
- Nieuws van de gemeente
- Verhuurders: geef huurachterstanden op tijd door
Verhuurders: geef huurachterstanden op tijd door
Sinds 1 januari 2021 moeten verhuurders aan de gemeente melden als een huurder de huur niet op tijd betaalt. Dit geldt ook voor mensen die zelf een woning verhuren, zoals een huis of appartement. U moet dit melden bij de gemeente waar de huurder woont.
Om dit goed te regelen, heeft de NVVK samen met organisaties van vaste lasten (zoals huur, energie en water) duidelijke afspraken gemaakt. Deze afspraken staan in het Landelijk Convenant Vroegsignalering Schulden. Hierin staat hoe verhuurders en gemeenten samenwerken en hoe ze veilig gegevens uitwisselen.
Hoe het melden werkt
U meldt huurachterstanden via het online NVVK Ondertekenportaal. Verhuurt u zelf een woning? Dan moet u uzelf eerst aanmelden als vaste lasten partner in het convenant. Daarna kunt u huurachterstanden melden. U mag dit ook laten doen door een incassobureau of deurwaarder. Zij moeten zich dan ook aanmelden.
Waarom het belangrijk is
Als we op tijd weten dat iemand de huur niet betaalt, kunnen we snel hulp aanbieden. Zo voorkomen we dat kleine schulden groter worden.