De bevrijdingsvlam brandde op 5 mei ook in onze gemeente

08 mei 2023
Afbeelding met gebouw, persoon, kleding, baksteen

17 lopers van Loopgroep Chaam brachten de bevrijdingsvlam van Wageningen naar onze gemeente.

Zij vertrokken na de dodenherdenking op 4 mei naar Wageningen. Van daar brachten zij de vlam, via estafetteloop, naar Chaam. Daar ontstak Jan Olieslagers, bijna 88 jaar oud, de vlam op het Raadhuisplein. Wethouder Frank van Raak ontving de lopers. Bij die lopers was ook burgemeester Lieke Schuitmaker. ‘Het is geloof ik bijna een traditie dat de burgemeester van Alphen-Chaam de vlam mee op gaat halen in Wageningen. Ik kon natuurlijk niet achterblijven. Gisteren herdachten we; nu vieren we. Ook dat moeten we blijven doen. In vrijheid leven is een groot goed. Fijn dat de bevrijdingsvlam ook in onze gemeente weer brandt’.